Versija neįgaliesiems Puslapio struktūra  

Integruotos chemijos, biologijos, geografijos ir technologijų pamokos, dalyvaujant pasaulinėje akcijoje „Pamoka lauke“

Gegužės 23 d. Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centro chemijos mokytoja metodininkė  Rita Matulevičienė, geografijos ir biologijos mokytoja metodininkė Sabina Pranculienė bei technologijų mokytoja praktikantė Augustė Kanevičiūtė prisidėjo prie Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos Vaikų skyriaus skelbiamos akcijos „Pamoka lauke“ (#OutdoorClassroomDay). Mokytojos organizavo integruotas biologijos, geografijos, chemijos bei technologijų pamokas. Mokiniams buvo pasakojama apie žmogaus organizmą, gerą jo emocinę sveikatą, apie tinkamus vartoti maisto produktus ir juose esančias medžiagas. Visos vienuoliktų klasių grupės (VK-114, VK-115, VF-58/VFL-25) dalyvavo pamokose lauke, atliko užduotis, dalyvavo įvairiose veiklose, žaidė žaidimus, o kiekvienos pamokos pabaigoje skanavo braškių, bananų, citrusinių vaisių, šokolado... ir liudijo, kad pamokos lauke – puikus sprendimas, išsakė norą tokių pamokų turėti daugiau.

Skaityti daugiau...

Vizualinės reklamos gamintojai bendradarbiavo su gyvūnų globos organizacija VšĮ „SOS gyvūnai“

Vizualinės reklamos gamintojai bendradarbiavo su gyvūnų globos organizacija VšĮ „SOS gyvūnai“.  Mokslo metų eigoje jie organizavo fotosesijas ir kūrė plakatus bei atvirukus aktualia gyvūnų globos tema. Savo rezultatus pristatė mokykloje organizuotoje parodoje. O praėjusį gegužės penktadienį aplankė VšĮ „SOS gyvūnai“, kur savo kūrybinius darbus padovanojo gyvūnų globos namų darbuotojams. Projektą padėjo vykdyti profesijos mokytojos D. Motiejūnaitė ir J. Ambrazaitytė.

Skaityti daugiau...

Integruota informacinių technologijų ir praktinio verslo mokymo pamoka

Gegužės 9 d. vyko integruota informacinių technologijų ir praktinio verslo mokymo pamoka (VHK-27 grupėje), kurią vedė profesijos mokytoja Jelena Borisenko ir profesijos mokytoja ekspertė Regina Kubertavičienė. Moksleivės verslo plano pagrindimui atliko rinkos tyrimą. Jelena Borisenko paaiškino, kaip teisingai, tvarkingai sudaryti diagramas ir tiksliai jas  pateikti. Regina Kubertavičienė mokė, kaip apibendrinti tyrimą ir pateikti verslo planą. Mokinės apibendrino informacinių technologijų, ekonomikos žinias ir jas pritaikė praktiškai.

Nuotraukos Reginos Kubertavičienės

Parengė Jelena Borisenko

Pamoka „Ar norėčiau gyventi senojoje LDK rezidencijoje“

2019 m. balandžio 30 d. gimnazijos skyriaus įvairių specialybių mokiniams buvo organizuota istorijos, geografijos bei lietuvių kalbos ir literatūros pamoka „Ar aš norėčiau gyventi senojoje Lietuvos didžiojo kunigaikščio rezidencijoje?“ Mokiniai kartu su istorijos, geografijos bei lietuvių kalbos ir literatūros mokytojais vyko į Nacionalinį muziejų - LDK Valdovų rūmus. Gimnazistai stebėjosi, kokia prabanga gaubė prabėgusių šimtmečių Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos gyventojus, kokia iš tolimų kraštų atvykusių svečių draugija supo garbingus riterius ir puošnias rūmų damas, kokiomis kalbomis jie dažniausiai bendraudavo ir kokie įspūdingi pokyliai buvo organizuojami. Mokiniai susipažino su LDK valdomų teritorijų geografija ir rezidencijų įvairove. Pamokos-ekskursijos metu dalyviai galėjo pasvajoti apie tai, kaip jiems sektųsi gyventi tais senais laikais dieną, savaitę, o gal net mėnesį. Kaip išsiverstų be telefono, dušo ir net be klozeto? Kaip jaustųsi, jei suskaudus dantims tektų šauktis šv. Apolonijos užtarimo ir ieškoti pirtininko ar barzdaskučio, kuris siūlytų nuodingais garais išnaikinti į dantis įsimetusius menamus kirminus, ar čia pat išrautų suskaudusį dantį replėmis...

Skaityti daugiau...

Socialinė partnerystė „veža“

2019 m. balandžio 29 d. būsimos auklės lankėsi vaikų lopšelyje-darželyje „Lazdynėlis“. Kaip visada mus maloniai sutiko darželio direktorė Elena Markevičienė. Susipažinome su darželio aplinka, veikla, lankėmės grupėse. Džiaugiamės puikia socialine partneryste ir tvirtiname, kad geriau vieną kartą pamatyti, nei keletą kartų išgirsti.

Skaityti daugiau...

Integruota pamoka „Judėk ir mąstyk“

2019 m. balandžio 10 d. sporto salėje vyko integruota kūno kultūros, lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos pamoka „Judėk ir mąstyk“. Pamoką vedė kūno kultūros mokytojai  A. Valiauskas ir R. Talačkienė, užduotis rengė lietuvių k. mokytoja R. Trapenskaitė ir matematikos mokytoja L. Veličkienė. Pamokoje dalyvavo VF-58, VFl-25 ir VK-114 grupių mokiniai.

Skaityti daugiau...

Pirmas blynas

2019 m. kovo 20 d. Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centro DTP-2 gr. mokiniai lankėsi restorane „Pirmas blynas“. Mokiniai susipažino su aptarnaujančiu neįprastu personalu (padavėjais,  pagalbiniais virtuvės darbuotojais), kurį sudaro neįgalieji žmonės, jų įsidarbinimo galimybėmis. Vėliau ragavo neįprastus blynus.

Skaityti daugiau...

Kirpėjų „Grožio pamokėlės“

2019 m. kovo 20 d. K-116 ir VK-111 grupės mokinės, vadovaujamos profesijos mokytojos L. Menčinskaitės, vedė keturias pamokas „Grožio pamokėlės“, skirtas VšĮ „Vaikų ir paauglių socialinio centro“ devintokams bei dešimtokams.

Skaityti daugiau...

Jungtinė floristų pamoka

2019 m. kovo 13 d. vyko jungtinė floristų pamoka. FLP-8 grupės moksleivės sulaukė svečių iš Aukštadvario profesinės mokyklos (taip pat būsimų floristų). Pamokos metu dalinomės patirtimi, aiškinomės, kaip paruošti Glameliją. Tai toks augalų pateikimo būdas, kai puokštę formuojame iš žiedlapių.

Skaityti daugiau...

Psichologijos pamoka kitaip

2019 m. sausio 10 d. A-18 grupės mokinės kartu su psichologijos mokytoja S. Švabauskiene dalyvavo LR Seime susitikime su Socialinių reikalų ir darbo komiteto nariais. Susitikimo tikslas – sužinoti  apie įstatymų, susijusių su šeimos ir vaiko gerove, kūrimą bei informaciją, reikalingą įstatymui parengti.

Skaityti daugiau...

VK-108 grupės mokiniai keitė edukacinę aplinką

2019 m. vasario 15 d. profesijos mokytoja Loreta Menčinskaitė VK-108 grupės mokiniams organizavo pamoką keičiant edukacinę aplinką. Pamoka „Plaukų kirpimas“ vyko „Vilniaus krašto žmonių su negalia sąjungos“ būstinėje (Kauno g. 4, Vilnius). Su šia sąjunga bendradarbiaujame nuo 2003 metų, kurie buvo paskelbti neįgaliųjų metais.

Skaityti daugiau...

Tęstinis projektas „Dalinuosi“ bendradarbiaujant su Antazavės vaikų globos namais

Baigiant pirmąjį mokslo metų pusmetį, 2019 m. vasario 1 d.  centre sulaukėme svečių iš Antazavės vaikų globos namų. Jaunuoliai atvyko susipažinti su centre esančiomis specialybėmis, paklausyti jau besimokančių mokinių ir juos mokančių specialistų, pasižvalgyti po profesinio mokymo dirbtuves. Renkantis ateities profesiją, jiems labai įdomu pamatyti, kaip vyksta mokymosi procesas kirpyklos, higieninės kosmetikos kosmetiko, masažo bei fotografų mokymo dirbtuvėse.

Skaityti daugiau...

Išvyka į Taikomosios dailės ir dizaino muziejų

2019 m. vasario 1 d. siuvėjo, sukirpėjo-konstruktoriaus, apeigų ir švenčių organizatoriaus specialybių   mokiniams profesinio mokymo pamokos, keičiant edukacinę aplinką, vyko Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje, analizuojant parodą „Paryžiaus mados magai. 1920-1999“ iš Aleksandro Vasiljevo kolekcijos.

Skaityti daugiau...

 atvira informavimo konsultavimo orientavimo sistema