Versija neįgaliesiems Puslapio struktūra  

Centro specialybės

Centro specialybės

Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras – tarp geriausiųjų konkurse „Ventspils IT Challenge 2017“


 2017 m. spalio – lapkričio mėn. Latvijoje vyko tarptautinis kūrybinio technologijų taikymo konkursas mokiniams – „Ventspils IT challenge“, kuriame dalyvavo per 2000 mokinių iš Latvijos, Estijos ir Lietuvos

Skaityti daugiau...

Mokytojos Jovitos Ambrazaitytės fotografijos paroda

2017 m. rugpjūčio 24 d. Užupio Meno Inkubatoriaus galerijoje „Kalnas“ atidaryta vyr. profesijos mokytojos Jovitos Ambrazaitytės fotografijų paroda „IndiART scena“. Renginį organizavo tarptautinis klasikinių indiškų menų festivalis SurSadhana ir Azijos Menų Centras. Šiuo bendradarbiavimu siekiama sukurti tvirtus ryšius tarp dviejų meno rūšių – fotografijos ir scenos. Parodoje pristatytos nuotraukos, kuriose atsispindi sceninės klasikinių indiškų šokių ir muzikos atlikėjų akimirkos.

Skaityti daugiau...

Fotografijų paroda „Mūsų svajonės“

NORD+ projektas, vykęs dvejus metus, įsuko į savo ratą centro mokinius ir profesijos mokytojus. Nemažai norinčiųjų įsijungė į baigiamąjį projekto etapą – „Mūsų svajonės“, kur fotografijos priemonėmis buvo sukurta aplinka, priartinanti specialiųjų poreikių mokinius ir studentus link jų svajonių. Kompiuterinių programų būdu buvo sukurta 20 montažų.  Dalyvavo dviejų spec. poreikių  grupių mokiniai su savo mokytojomis (Stase Kareckiene, Birute Mažūniene). Mokinius šukavo Loreta Menčinskaitė ir Eugenija Jovaišaitė su savo mokiniais. Didžiausią darbą – fotosesiją studijoje organizavo profesijos mokytojas, fotomenininkų sąjungos narys Saulius Sauleika. Procesą įamžino Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos absolventė Ūla Krasauskienė ir Vilniaus universiteto studentė Miglė Galvonaitė.  Beveik visą techninį darbą atliko Ūla, jai padėjo Augustina Miknevičiūtė.

Skaityti daugiau...

Tarptautinis siuvėjo, sukirpėjo-konstruktoriaus ir dailiųjų tekstilės dirbinių gamintojo profesinio meistriškumo konkursas

2017 m.  gegužės 3–4 d. Klaipėdos technologijų mokymo centre vyko tarptautinis siuvėjo,  sukirpėjo-konstruktoriaus ir dailiųjų tekstilės dirbinių gamintojo profesinio meistriškumo konkursas „Mano banguojanti jūra 2017“, kuriame rungėsi 23 dalyviai iš 11 Lietuvos profesinių mokyklų ir iš  2 Latvijos mokymo įstaigų.

Skaityti daugiau...

21-oji tarptautinė imitacinių bendrovių (IB) mugė Kėdainiuose

2017 m. balandžio 27-28 d. IB „Gija“ dalyvavo 21-oje tarptautinėje mugėje „Atėjau, pamačiau, nusipirkau svajonę", kuri vyko Kėdainiuose. Mugės metu Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro mokiniai: Edvinas Jasinskas (VF-54 gr.), Kamilė Katkutė (VF-54 gr.), Greta Malyševaitė (VF-54 gr.), Modestas Kisielis (R-9 gr.), Diana Gabriūnaitė (R-9 gr.), Justina Vaitešonokaitė (VHK-15 gr.) puikiai pristatė fotografo profesiją, atliko verslumo gebėjimus ugdančias veiklas ir pelnė šias nominacijas: Sidabrinė mugės IB - už geriausią gebėjimą bendrauti ir bendradarbiauti, už aktyviausią IB veiklos viešinimą laikraštyje „Simulith žinios“.

Skaityti daugiau...

Tarptautinis jaunųjų dizainerių meno festivalis-konkursas „Savas stilius 2017“

Balandžio 27 dieną centro mados teatras tarptautiniame jaunųjų dizainerių meno festivalyje-konkurse „Savas stilius 2017“ laimėjo I vietą. Renginį organizavo Šiaulių profesinio rengimo centras. Konkurse buvo pristatyta drabužių kolekcija „Lėlė“, kurią sukūrė profesijos mokytoja Daiva Pečiulienė. Konkurse varžėsi 26 jaunieji kūrėjai, kurie pateikė dvidešimt įdomių ir nekasdieniškų rūbų kolekcijų. Individualaus modelio konkurse „Geriausias modelis 2017” mūsų centro mokinė Gabija Rėkutė taip pat laimėjo I vietą.

Skaityti daugiau...

Mokytojos ekspertės patirties sklaida tolimojoje Indijoje

Profesijos mokytoja ekspertė Regina Kubertavičienė 2017 m. vasario mėnesį dalyvavo kultūros projekte „Sanskritik Mandala II“, kuris vyko Indijos šiaurės rytuose (Assamo valstijoje, Guvahačio mieste). Mokytoja skaitė pranešimą apie Lietuvos keliautoją, mokslininką antropologą, rašytoją ir indologą Antaną Pošką, kuriam po mirties, už nuopelnus Indijos mokslui, buvo suteiktas Kalkutos universiteto daktaro laipsnis. Taip pat Guvahačio meno mokykloje organizavo fotografijos dirbtuves „Kasdienybės grožis“. Neliko nuskriausti ir mažiausieji. Pradinukus mokė piešimo pagrindų, tema - „Mano sode ir kieme“. Vasario 18 d. atidarytoje bendroje indų ir lietuvių dailininkų parodoje kartu su kolegomis eksponavo tapybos ir fotografijos  darbus.

Skaityti daugiau...

Fotografijos mokytojos patirties sklaida Šiaurės Rytų Indijoje

2017 m. vasario mėnesį fotografijos profesijos mokytoja Jovita Ambrazaitytė stažavosi Šiaurės Rytų Indijoje (Assamo valstijoje). Guhawčio mieste dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse,  keitėsi kūrybine ir profesine patirtimi. Kino ir Tv Institute vedė mokymus, pristatė pirmąsias fotografijos technologijas, mokė kurti fotogramas, „Intensity of Us“ parodoje pristatė fotoinstaliaciją „Vitality“ („Gyvastingumas“).

Skaityti daugiau...

Dalyvavimas tarptautiniame projekte

Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro mokiniai ir mokytojai įsijungė į tarptautinio projekto (Suomijos, Norvegijos, Islandijos) baigiamojo etapo veiklą (IMIDA- Improving Identity and Well- being in Communities by the Means of Arts. Projekto numeris: NPAD- 2014/10277, vyko: 1.8.2014 – 31.12.2016).

Skaityti daugiau...

Centre viešėjo svečiai iš Prancūzijos

2016 m. lapkričio 8-10 d.  Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centre viešėjo svečiai iš Prancūzijos, Clermont-Ferrand mieste esančios Marie Curie Vocational School. Direktoriaus pavaduotojas Noel Troubat ir mokytoja Florence Mondani yra Erasmus+ projekto Nr. 2016-1- FR01-KA101- 023296 dalyviai. Svečiai susipažino su Lietuvos profesinio mokymo sistema, pristatė Prancūzijos profesinio mokymo sistemą, susipažino su Centro veikla. Ypač domėjosi Centre vykdomomis Kirpėjo ir Higieninės kosmetikos kosmetiko mokymo programomis, stebėjo praktinius užsiėmimus, aplankė keletą verslo įmonių, grožio salonų bei senąją Lietuvos sostinę Trakus. Vizito metu susitarta dėl tolimesnio bendradarbiavimo.

Skaityti daugiau...

Mes maloniai nustebinome svečius

Birželio 16 d. centrą aplankė Vokietijos Švietimo rūmų delegacija. Svečius domino Lietuvos profesinio rengimo sistema, vykdomos programos. Svečiai buvo maloniai nustebinti nauju sektoriniu praktinio mokymo centru ir galimybe įgyti vieną iš paklausių specialybių.

Skaityti daugiau...

Tarptautinė konferencija „Darnus vystymasis – mūsų gyvenimo būdas“

2016 m. balandžio 26 d. Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro mokiniai ir mokytojai dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Darnus vystymasis – mūsų gyvenimo būdas“. Mūsų centro komanda skaitė pranešimą „Naujas alsavimas“ ir pademonstravo drabužių kolekciją iš beverčių žaliavų, kurias sugebėjome prikelti antram gyvenimui. Taip pat klausėme kitų konferencijos dalyvių prisistatymų ir pranešimų. Po teorinės dalies vyko praktiniai užsiėmimai kūrybinėse dirbtuvėse. Kartu su norvegais, lenkais ir turkais gaminome paveikslą iš antrinių žaliavų, mokėmės dekupažo, maisto gaminimo ir dažymo augaliniais dažais gudrybių. Sukurtus darbus vieni kitiems pristatėme ir pasidžiaugėme, kad naudodami jau panaudotus daiktus galime būti originalūs, šmaikštūs, kūrybiški ir kartu ekologiški.

Skaityti daugiau...

20 - oji tarptautinė verslo praktinio mokymo firmų (VPMF) mugė Vilniuje

2016 m. balandžio 19-20d. VPMF „Gija“ dalyvavo 20 - oje tarptautinėje verslo praktinio mokymo firmų mugėje Vilniuje. Renginio/konkurso metu mokiniai Simas Olšauskas (F-52gr.), Greta Čeplinskytė (F-52gr.), Kamilė Bareišytė (AP-10gr.), Valerija Semeniuk (F-52gr.), Anastasija Samochvalova (F-52gr.), Paulius Šerelis (SV-1gr.) pristatė fotografo profesiją, atliko verslumo gebėjimus ugdančias veiklas, vykdė simuliacinius sandorius, verslo derybas, „gyvai“ pristatė fotografo teikiamas paslaugas ir pelnė šias nominacijas: Sidarbinė mugės VPMF, geriausias „gyvas“ pristatymas.

Skaityti daugiau...

Svečiai iš Vokietijos BBS Osterholz - Scharmbeck profesinės mokyklos

2016m. kovo 17d. verslo praktinio mokymo firmoje (VPMF) „Gija“ lankėsi svečiai iš VPMF „Vigora“ ir Vokietijos BBS Osterholz-Scharmbeck profesinės mokyklos. Technologijų ir verslo skyriaus vedėja Valerija Griziūnienė svečius supažindino su centre rengiamomis mokymo programomis, pasidžiaugė VPMF “Gija“ veiklomis ir bendradarbiavimo galimybėmis.

Skaityti daugiau...

Svečiai iš Latvijos

2016 m. vasario 8 d. į Centrą atvyko svečiai iš Latvijos, Rigas Stila un modes profesionala vidusskola. Tai Erasmus+ projekto Nr. 2015-1-LV01-KA102-013285 dalyviai: 8 mokiniai, būsimieji fotografai ir foto dizaineriai bei jų mokytoja Linda Ratuta.
Skaityti daugiau...

NORDPLUS projektas Estijoje

2015 m. lapkričio 9-13 dienomis Estijos Viljandi regiono Vana-Voidu mieste vyko projekto Nordplus Junior: Innobridge II verslumo stovykla. Šioje stovykloje dalyvavo profesinių mokyklų mokiniai, atvykę iš šiaurės šalių: Suomijos, Švedijos, Farerų salų, o taip pat ir iš Pabaltijo: Lietuvos, Latvijos bei Estijos. Lietuvai atstovavo keturios mūsų centro pirmo kurso mokinės, kurios mokosi higieninės kosmetikos kosmetiko profesijos. Tai: Agnė Kuosaitė, Jekaterina Stepanova, Dalė Dragunaitytė ir Ugnė Stančiauskaitė. Mokines lydėjo matematikos ir informacinių technologijų vyresnioji mokytoja Laima Veličkienė bei ekonomikos ir verslo pagrindų mokytoja metodininkė Vaiva Ščitienė.

Skaityti daugiau...

 atvira informavimo konsultavimo orientavimo sistema