Versija neįgaliesiems Puslapio struktūra  

Centro specialybės

Centro specialybės

„Praktika užsienyje - profesinių kompetencijų tobulinimo galimybė“ (atnaujinta: kosmetikių stažuotė Prancūzijoje)

„Erasmus+“ profesinio mokymo 1 pagrindinio veiksmo projektas

Nr. 2017-1-LT01-KA102-034964

Projektas vykdomas nuo 2017-09-01 iki 2018-08-31 

Projekto partneriai:

Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras (paraiškos teikėjas)

Privatno Sredno Ucilishte Akademija Leontic (Makedonija)

Rigas Stila un modes profesionala vidusskola (Latvija)

Lycée Marie CURIE (Prancūzija)

Institute for European Education Programs (Vokietija)

M.I. Massaazikool OÜ (Estija)

 

Projekto santrauka:

Projekto tikslai:

- suteikti mokiniams galimybę įgyti naujų praktinių profesinių įgūdžių, kurie užtikrintų geresnes įsidarbinimo galimybes, didintų pasitikėjimą savo jėgomis bei tarpkultūrinį sąmoningumą;

- stiprinti darbuotojų, atsakingų už kirpėjų, kosmetikų bei masažuotojų mokymą, profesines bei tarpkultūrines kompetencijas, kurios užtikrins profesinio mokymo kokybę, nuolatinį mokymo programų atnaujinimą ir plėtrą.

Projekto tikslinė grupė – 32 antro ir trečio kurso kirpėjo, higienines kosmetikos kosmetiko ir masažuotojo profesijų besimokantys mokiniai, kurie vyks į stažuotes Latvijoje, Vokietijoje, Makedonijoje, Estijoje ir Prancūzijoje ir atliks profesinio mokymo praktiką (3 savaites) užsienio šalies įmonėje ar mokymo institucijų praktinio mokymo dirbtuvėse. Kita tikslinė grupė – 5 darbuotojai, atsakingi už kirpėjų, higienines kosmetikos kosmetikų ir masažuotojų profesinį mokymą, kurie vyks į Prancūziją, Vokietiją, Estiją, stebės darbą ir atliks mokomąją praktiką įmonėje bei užsienio šalies profesinio mokymo organizacijoje.

Numatomas rezultatas – praktika užsienyje leis mokiniams tobulinti profesinius darbinius įgūdžius, įgyti tarpkultūrinės komunikacijos patirties, tobulinti užsienio kalbos gebėjimus. Profesinio mokymo specialistai patobulins profesines kompetencijas, įgis tarptautines patirties. Dalyvių atsivežta patirtis ir žinios bus integruotos į profesinio mokymo kokybės gerinimą, mokymo programų turinio atnaujinimą, Centro tarptautiškumo bei žinomumo didinimą. Rezultatai bus pristatyti centro bendruomenei, socialiniams partneriams bei kitoms Lietuvos profesinio mokymo įstaigoms. 

 

Projekto vykdymo eiga:

Skelbiama projekto dalyvių (darbuotojų) atranka >>

 

„Erasmus+“ programoje dalyvaujančių mokytojų vizitas Prancūzijoje

2017 m. spalio 1-7 d. higieninės kosmetikos kosmetiko profesijos mokytoja Gražina Starinskienė ir kirpėjų profesijos mokytoja Kristina Čemeškaitė lankėsi Marie Curie Vocational School (Lycée des Métiers) Clermont–Ferrand‘e.

Vizito metu susipažino su mokyklos veikla, praktinio mokymo dirbtuvėmis, pasidalino patirtimi su mokyklos bendruomene, stebėjo higieninės kosmetikos praktinius užsiėmimus. Taip pat aplankė SPA centrą ir grožio salonus. Laisvalaikiu vyko į Clermont–Ferrand‘o centrą, grožėjosi senamiesčiu, nuostabiais parkais, miesto aikštėmis ir kalnuotu gamtovaizdžiu.

 Parengė profesijios mokytojos: Gražina Starinskienė ir Kristina Čemeškaitė

 

Skelbiama projekto dalyvių (mokinių) atranka >>

 

Mokytojų vizitas Estijoje

2017 m. lapkričio 12-18 d. masažuotojo mokymo programoje dirbančios profesijos mokytojos Auksė Bakanienė ir Ieva Stanišauskienė lankėsi Taline esančioje privačioje profesinėje mokykloje M.I. Massaazikool OÜ.

Vizito metu projekto dalyvės susipažino su mokyklos veikla, vykdomomis mokymo programomis, masažuotojų praktinio mokymo dirbtuvėmis, stebėjo praktinius užsiėmimus, susipažino su įvairiomis masažo technikomis,  Shiatsu, sportiniu masažu, Pilates mankšta. Taip pat pačios vedė Meridian masažo praktinį užsiėmimą.

Vizito akimirkos:

Parengė projektų vadovė Rita Damkauskienė

 

Parengiamasis vizitas Prancūzijoje

2018 m. kovo 5-8 d. centro direktorė ir projektų vadovė vyko į Prancūziją. Jos susipažino su Klermonte esančia mokykla Lycée Marie CURIE, kurioje stažuosis mūsų centro mokinės kosmetikės. Vizito metu pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Vizito dalyvės taip pat apsilankė dar dviejose šiame regione esančiose profesinėse mokyklose: Lycée Desaix ir Lafayette High School. Aptartos bendradarbiavimo „Erasmus+“ programoje galimybės.

 

Vizito akimirkos:

 

Masažuotojų stažuotė Estijoje

2018 m. kovo 5-23 d. vyko mokinių, besimokančių masažuotojo mokymo programoje, stažuotė Estijoje. Stažuotėje dalyvavo keturios M-5 ir M-7 grupių mokinės: Aurelija Vitkauskaitė, Vilija Dovydėnaitė, Anželika Politikienė ir Justina Juškevičiūtė. Į stažuotę mokines lydėjo direktorės pavaduotoja ugdymui Sigita Kutienė. Mokinės stažuotę atliko Taline įsikūrusioje privačioje masažo mokykloje M. I. Massaazikool OÜ.

Stažuotės dalyvės Aurelijos įspūdžiai:

Stažuotės metu susipažinome su mokyklos veikla, vykdomomis mokymo programomis, masažuotojų praktinio mokymo dirbtuvėmis, įvairiomis masažo technikomis (limfodrenažinis, segmentinis, refleksologinis, sportinis, gyvūnų ir kt. masažai). Lankėmės jogos ir pilateso užsiėmimuose. Dalyvavome teoriniuose bei praktiniuose užsiėmimuose, dirbome mokyklos masažo salone, kur pasitikdavome ateinančius klientus, atlikome klasikinį ir sportinį masažus.

Tai buvo aktyvios trys savaitės, kurių metu galėjome pabendrauti su kolegomis, pasidalinti įžvalgomis apie masažo technikų panašumus ir trūkumus, įgauti patirties, sustiprinti užsienio kalbų žinias. Įgijome pasitikėjimo profesinėje srityje. Nors laisvo laiko itin daug neturėjome, tačiau pavyko šiek tiek pakeliauti ir artimiau susipažinti su Talinu ir jo apylinkėmis. Trys savaitės prabėgo labai greitai, nes buvo aktyvios ir turiningos.

Ačiū „Erasmus+“ programai už šią galimybę!

Kosmetikių stažuotė Prancūzijoje

2018 m. kovo 12-30 d. vyko mokinių, besimokančių higieninės kosmetikos kosmetiko mokymo programoje, stažuotė Prancūzijoje. Stažuotėje dalyvavo šešios HK-20 ir HK-22 gr. mokinės: Jurga Abdulskytė, Olga Razmaratienė, Elžbieta Lisovskaja, Elena Potapova, Deimantė Zubrickaitė ir Milena Junevič. Į stažuotę mokines lydėjo profesijos mokytoja Daiva Motiejūnaitė. Mokinės stažuotę atliko Klermonte esančioje mokykloje Lycée des Métiers des Services Marie Curie bei grožio salonuose: Linéa Sun, Body’minute/Nail’Minute, Oïa Beauté, Délices des beautés du monde, Royatonic.

Stažuotės dalyvės Elenos įspūdžiai:

„Kai buvo paskelbta dalyvių, norinčių vykti į stažuotę atranka, iš pradžių net minčių nekilo apie galimybę vykti į Prancūziją. Galvojome, kad trys savaitės yra labai ilgas laiko tarpas gyventi atskirai nuo savo artimųjų. Bet... nuvykus ten, nepasigailėjome. Mus priėmė labai gerai, žmonės labai geranoriški ir svetingi, stengėsi viską parodyti ir paaiškinti kuo išsamiau. Supažindino mus su mokykla, mokytojais ir mokiniais, kurie kitais metais atvyks stažuotis į Lietuvą. Parodė miesto centrą ir lankytinas vietas, supažindino su grožio salonų, kuriuose atlikome praktiką, darbuotojais. Salonuose mus priėmė maloniai, pristatė klientams ir stengėsi paaiškinti ir parodyti kuo daugiau naudojamų priemonių, masažų technikų. Ir pačios darėme klientams manikiūrą, pedikiūrą, veido ir kūno masažus, depiliaciją, makiažą. Technikos ir procedūrų atlikimas šiek tiek skyrėsi, bet tai nesukėlė didelių sunkumų, nes jiems buvo irgi įdomu pamatyti, kaip mes dirbame Lietuvoje. Tai yra puiki praktika, kurios metu galėjome tobulinti savo anglų kalbos žinias, mokytis prancūziškų žodžių, dirbti su naujomis priemonėmis, susipažinti su naujais žmonėmis ir kitos šalies kultūra. Trys savaitės prabėgo labai greitai. Laisvu metu stengėmės kuo daugiau pamatyti ir aplankyti gražiąsias vietas. Labiausiai įsiminė kelionė į Paryžių. Labai džiaugiamės, kad galėjome vykti į šią stažuotę. Ačiū tiek mokytojoms, tiek šiai nuostabiai programai „Erasmus+“ už puikią patirtį, tobulėjimą ir nepamirštamus įspūdžius!“

 

 

 

 

 atvira informavimo konsultavimo orientavimo sistema